Diş İmplant Cerrahisi

Gerekli bakımların yapılmaması ya da kaza gibi durumların yanı sıra genetik faktörlerden dolayı çürük veya diş eti hastalığı sebebiyle diş kaybı yaşanabilmektedir. Bu kayıplar sonucunda ağız içinde boşluklar oluşur ve dolayısıyla çiğneme fonksiyonu kesintiye uğrar. Fonksiyonel eksikliğin yanında ağız ve diş estetiği de bozulur. Hareketli protezler bir dereceye kadar çiğnemeyi sağlasa da rahatsızlık ve estetik sorunlarını beraberinde getirir. Çözüm olarak ise kaybedilen dişlerin yerine implant sistemleri kullanılır. İmplant, protez dişlerin aksine titanyum vida sistemi ile çene kemiği içine yerleştirilir.  Tek diş ya da çoklu diş eksikliklerinde klasik diş protezleri yerine sağlıklı dişlere dokunmadan eksik kalan bölümler tamamlanır. Diş implantı tedavisi, hastalarımıza daha sağlıklı ve kalıcı bir çözüm sunmaktadır. Diş implant ameliyatları yaklaşık 10-15 dakika sürebilmektedir.

Tüm Sorularınız İçin Ücretsiz Danışın...

7/24 DESTEK HATTI

INTERNATIONAL Plus

Bize WhatsApp üzerinden ulaşabilirsiniz

27.jpg28-done.jpg

Diş İmplantı
Öncesi - Sonrası
(Galeri)

International Plus diş hekimleri, anatomi konusunda derinlemesine bilgi sahibidir ve diş hekimliği alanında uzun yıllara dayanan deneyime sahiptir. Bu nedenle en başarılı sonuçları alabilirsiniz.

Diş İmplant Ameliyatı Öncesi

İmplant ameliyatı öncesi profesyonel implant cerrahisi diş hekimlerimiz, dişleri dikkatli bir şekilde muayene eder. X-RAY taraması ile diş hekimimiz, diş etini, sinirleri ve çene yapısını inceler. Muayenede yeterli kemik saptanamazsa, ek işlemlerle kemik alt yapısı oluşturulduktan sonra ilk önce implantlar yerleştirilir. Tüm bu işlemlerin ardından operasyon başlar. Diş çekimi sonrası aynı gün içinde veya daha sonra ameliyat olmak mümkündür. Ayrıca sigara içmek operasyonu olumsuz etkiler. Hasta, operasyon öncesi ve sonrası sigarayı bırakmalıdır.

Diş İmplantı Ameliyatı Sırasında

Türkiye’de Diş İmplant Cerrahisi iki aşamadan oluşmaktadır. İlk aşamada doktor diş eti içinde bir kesi yapacak ve ardından temeli çene içine yerleştirecektir. Bu aşamadan sonra köklerin çene kemikleri ile uyumlu hale gelmesini beklemelisiniz. Bundan sonra, yedek dişler bağlama veya yapıştırma yoluyla implante edilir. Bu ameliyat anestezi altında tamamlanır. İmplante edilen diş sayısına göre operasyon her diş için yaklaşık 10-15 dakika sürer.

Diş İmplantı Ameliyatı Sonrası

Ameliyattan sonra -International Plus’ta- kalmanıza gerek yoktur. Ancak tüm hastalar şu noktaları unutmamalıdır: Hastalar ilaç ve antibiyotik kullanmalı ve doktorun talimatlarına uymalıdır. Çiğneme bir veya iki gün hafif olabilir. Bu durum normal olabilir ve çok kısa sürede biter. Ameliyattan sonra bir iki gün implante edilen dişleri kullanarak çiğnemeyin. Ayrıca katı yiyecekler yemeyin. Diş İmplantları yaptırdıktan sonra, sağlıklı bir iyileşme sürecini teşvik etmek için ağız ve diş hijyeninden emin olun. Dental implantlar, en son modern teknoloji ile gelişmiş ve en uzun ömürlü diş değiştirme seçeneğidir. Kendinize olan güveninizi geri kazanın ve parlak gülümsemenizin keyfini çıkarın.

Avrupa'nın Bir Numarası

Internatıonal Plus

BİR GÜNDE 'ALL ON 4 IMPLANT'

All On 4 Dental İmplantlar, çoklu diş kayıpları için tam ağız restorasyonları için kullanılır. All On 4 implant tekniği, dişsiz hastalarda belirli açılarla yerleştirilen dört titanyum diş implantı üzerine aynı gün diş protezinin sabitlenmesi işlemidir. Bu yeni teknoloji implantlar, tam bir diş setini değiştirmeyi ağrısız bir gerçeklik haline getiren hızlı ve kolay bir çözümdür.

ALL ON FOUR IMPLANT TEDAVİSİNİN AVANTAJLARI

  • Aynı gün tek bir cerrahi operasyonla set diş protezi oluşturma şansı sağlar.
  • Sinüs yükseltme ameliyatı veya kemik ekleme gibi başka cerrahi işlemler yapılmadığından operasyon daha basittir.
  • İmplant cerrahisinin süresi daha kısadır.
  • Kişiye özel, güzel görünen bir görünüm ve gülme çizgisi, gülüş estetiği sağlar.
  • All-on-4 tedavileri alan hastalar, kendilerini ağızlarında güvenli ve rahat bir şekilde birbirine bağlı, doğal görünümlü bir diş seti ile bulurlar, böylece en sevdikleri tüm yiyeceklerin ve iyi bir yiyecek ve içeceğin tadını endişe duymadan çıkarabilirler.
  • Tedavinin en büyük faydalarından biri sonuçların kalıcı olmasıdır.

Tüm Sorularınız İçin Ücretsiz Danışın...

7/24 DESTEK HATTI

INTERNATIONAL Plus

Bize WhatsApp üzerinden ulaşabilirsiniz

Sıkça Sorulan Sorular

Daha Fazla Bilgi İçin Bize Ulaşın

Yeterli kemik oranı ve iyi kemik yoğunluğu olan her kişiye implant uygulamak mümkündür.

İlgili tüm riskleri, faydaları ve alternatif çözümleri diş hekiminizle görüşmeli ve sizin için en uygun olan seçeneğe gitmelisiniz.

Evet, implante edilen diş görünüş olarak normal dişten farklı değildir.

Elbette yapabilirsiniz, ancak birçok çalışma, sigara içmenin implantla kemik entegrasyonunu zorlaştırdığını kanıtlamıştır.

'All on Four' tekniği ile gerçekleştirilen implantlar bir günde yapılabilir.