Gülüş Tasarımı

Biriyle tanıştıktan sonra fark ettiğiniz ilk izleniminiz gülümsemenizdir ve aynı zamanda karşı tarafta sosyal hayatınızı etkileyen ilk hareketlerdir. Gülümseme sadece dudaklarla ilgili değildir, aynı zamanda çene çizgisi de dahil olmak üzere arkasındaki dişler ve diş etleri ile ilgilidir. Gülüş tasarımı, tamamen yeni bir görünüm vererek yüzünüzün görünümünü iyileştirmeye odaklanır. Son yıllarda Hollywood yıldızları olağanüstü güzel ve etkileyici gülümsemeleriyle dikkat çekmeye başlamış ve bunun sonucunda “Hollywood Gülüşü” terimi ortaya çıkmıştır. Hollywood gülüş tedavisi Türkiye’de uzun yıllardır başarıyla uygulanmaktadır.

Tüm Sorularınız İçin Ücretsiz Danışın...

7/24 DESTEK HATTI

INTERNATIONAL Plus

Bize WhatsApp üzerinden ulaşabilirsiniz

Öncesi - Sonrası

hs-11.jpghs-12.jpg
hs-31.jpeghs-32.jpeg
hs-21.jpghs22.jpg

GÜLÜŞ DİZAYNI

Gülümseme kişinin yüz karakterini doğrudan etkilediğinden Hollywood Gülüşü elde etmek için her hastaya özel tasarlanmalıdır. Estetik diş tasarımı sırasında şu noktalar çok önemlidir:

  • Ön dişlerin pozisyonu.
  • Dişlerin boyutu.
  • Kişilerin yüz şekli,
  • Dişlerin rengi ve şekli.
  • Sakız görünümü.
  • Ten rengi ve dudaklar

Örneğin hastanın yüzü uzunsa, uzun dişleri onun daha uzun bir yüzü varmış gibi görünmesini sağlar. Bu durum için kare şeklindeki dişler kullanılarak bu birey daha iyi görünür. Sonra tekrar uzun şekilli dişlerin kullanılması şişman bir hastanın daha ince görünmesini sağlar.

X-Ray ile diş muayenesinden sonra International Plus Diş Hekimleri, dişlerinizin görünümünü iyileştirebilecek bir dizi estetik diş hekimliği tedavisi önermektedir. Hollywood Tedavi planı hastanın istekleri dikkate alınarak oluşturulur.

Avrupa'nın Bir Numarası

INTERNATIONAL PLUS

'Hollywood Smile'da Kullanılan Malzemeler

Porselen Kaplama

Bu porselenden yapılmış güçlü bir malzemedir. Uzun ömürlü bu malzeme dişlere doğal bir görünüm kazandırır ve bulaşmayı önler. Özellikle implant üzerinde porselen kaplama en çok tavsiye edilen kaplama türüdür.

Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum dişler, diş hekimliğinin temel gereksinimleri olan estetik, dayanıklılık, doku uyumluluğu ve doğal görünüm açısından bugüne kadar ulaşmış en etkili kaliteli ürünlerdir. Sağlıklı dişlerin minesi güneş ışığını tamamen geçirir. Klasik porselen kaplamaların alt yapısı olan metaller dişlerinizde opak bir görüntü oluşturur. Bu da dişlerinizin cansız ve yapay görünmesine neden olur. Bu durum zirkonyum kaplama ile engellenmiştir.

Laminat Kaplama

Özellikle ünlülerde çok sık görüyoruz ama “hepsinin nasıl bu kadar parıldayan dişleri var” diye kendimize sormadan edemiyoruz. Dişleri kesmeden sadece ön yüzleri 0,3-0,7 mm inceltilerek yapılan ve diş dokusunun en az kaybı olan yöntemdir. Daha sonra kaplamaların laminasyonu gerçekleştirilir. Laminatlar estetik özelliklerinin yanı sıra son derece dayanıklı, uzun ömürlü ve güçlüdür. Bu durumda doğal dişinizdeki küçük sorunları ortadan kaldırmak için mükemmel bir yardımcıdırlar. esas olarak ön bölge içindeki dişlerin restorasyonu için kullanılırlar.

Tüm Sorularınız İçin Ücretsiz Danışın...

7/24 DESTEK HATTI

INTERNATIONAL Plus

Bize WhatsApp üzerinden ulaşabilirsiniz

Gülümsemenin Hayatımızdaki Etkileri

Güzel bir gülüş ve sağlıklı diş etleri insanların hayatına olumlu etkiler sağlar. İnsanlar sadece genç ve çekici görünmekle kalmaz, aynı zamanda özgüvenli görünürler. Demek ki güzel bir “gülümseme” sosyal hayatınızı değiştirebilir. Kendine güveni, çevre ile iletişimi artıyor ve bu da iş hayatında başarıyı getiriyor. Günlük hayatta tanıştığımız kişi, hemen kişinin dişlerine odaklanıyor. Gülüş tasarımı, diş hekimliği ve sanatı bir arada uygulayarak gülüşünüzü yenilemektir. Bir insanın kişiliğini, enerjisini ve özgüvenini sağlıklı ve mükemmel bir gülümseme kadar hiçbir şey ifade edemez. Gülümsemeniz, görünüşünüzdür. Günümüzde diş hekimleri gülüşünüzü yüz şekliniz ve diş şekliniz gibi kendi özelliklerine göre tasarlamaktadır.

Türkiye'de Hollywood gülüş tasarımı için ne tür estetik diş hekimliği uygulamaları kullanılıyor?

Beyazlatma (lazer ve ev kiti)

Sigara, çay, kahve ve kola sarı dişlerinizin en önemli faktörleridir. International Plus’ta diş beyazlatma tedavisinde son teknoloji olan lazer kullanılmaktadır.

Yapıştırma (Bonding)

Kompozit yapıştırma, küçük hasarları veya boşlukları çözmek için kullanılır. Kompozit reçine, dişinizin doğal bir parçası görünmesi için hasarlı dişe yapıştırılır. Küçük hasarları düzeltmenin en etkili yoludur. Ayrıca kaplamalara ve kuronlara daha ucuz bir alternatif olabilir.

Kaplamalar (Veneers lumineer)

Dişleriniz zaten düzgün bir şekle sahipse ve sorununuz sadece diş renginizle ilgiliyse, kaplamalar Celebrity Smile’a sahip olmanıza yardımcı olacak doğru çözüm olabilir. Uzun süreli tedavidir.

Kronlar (Crowns)

Kronlar, seramik, porselen, zirkonyum, altın veya reçine dahil olmak üzere farklı güçlü malzemelerden yapılabilir. Kuron, dişi normal şekline, boyutuna, performansına ve rengine geri döndürür.

İmplant Cerrahisi

İmplant, eksik bir dişin temeli için bir yedek görevi görür.

Köprü Tedavisi

Bir diş köprüsü tipik olarak, eksik dişiniz veya dişleriniz tarafından oluşturulan boşluğun her iki tarafında abutment veya sabitleme dişlerine yerleştirilen iki veya daha fazla özel olarak yerleştirilmiş kurondan oluşur.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Daha Fazla Bilgi İçin Bİze Ulaşın

-Hollywood Smile fiyatları tedavi türüne göre değişmekle birlikte genel olarak 3000 USD ile 6000 USD arasındadır.

Porselen kaplama doğal dişlerinize hiçbir şekilde zarar vermez. Aslında, doğal dişlerinizi daha fazla çürüme ve diğer hasarlardan korur.

Diş hekiminizle birlikte seçeceğiniz birçok seçenek vardır. İmplant, kaplamalar, kuronlar, invisalign bunlardan birkaçıdır.

Kaplamalar ve kronlar, dişlerinizin planlamasını ve performansını iyileştirebilecek diş restorasyon yöntemleridir. En önemli fark, bir kaplamanın dişinizin sadece önünü kaplaması ve bir kuronun tüm dişi kaplamasıdır.

Çoğunun kaplamaları veya kronları vardır.

Tabii ki, her şeyi içebilirsiniz.